Actueel

Paul Geraeds nieuwe voorzitter NCD

Nieuws    |    17 november 2020    |    3 minuten

Paul Geraeds is gekozen als nieuwe voorzitter van NCD.

De keuze viel op Geraeds vanwege zijn verbindende kwaliteiten als voorzitter. “In een snel veranderende wereld wordt NCD steeds meer de veilige plaats voor dialoog, reflectie en transparant leiderschap.”

Tijdens de Algemene Vergadering van Leden (AVvL) op 16 november is Paul Geraeds unaniem gekozen als nieuwe voorzitter. De keuze van de Benoemingscommissie viel op Paul Geraeds vanwege zijn verbindende kwaliteiten als voorzitter. “Paul heeft ruime bestuurlijke ervaring in profit en non-profit, ook in de rol van voorzitter. Daarnaast is hij een teamplayer, verbinder en een sterk strateeg. Hij weet denken en doen goed aan elkaar te koppelen.”

Paul Geraeds Paul Geraeds (56) heeft zeer ruime internationale bestuurlijke ervaring o.a. als commercieel eindverantwoordelijke van Center Parcs Europe. Op vlak van toezicht ​maakt hij deel uit van de Raad van Toezicht bij het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, is lid van de Industry Board van de Hogere Hotelschool Den Haag en is vier jaar geleden aangesteld als board director bij Roompot Vakanties. Samen met medelid Luc van Bussel schreef hij het boek ‘De Confetti Company’ over het creëren van succesvolle bedrijfsculturen.

Geraeds: “Onze vereniging heeft vanuit haar historie, reputatie en grootte, de potentie om hét Nederlandse platform te zijn, waar bestuurders en toezichthouders elkaar vinden. Er is namelijk geen bestuurlijke vraag dat binnen NCD niet beantwoord kan worden. Met de ervaring van onze leden, in het hele land en verdeeld over talloze disciplines, ​is de oplossing altijd dichtbij. In een snel veranderende wereld, qua governance, digitalisering en bestuurlijke verantwoordelijkheid, wordt NCD steeds meer de veilige plaats voor dialoog, reflectie en transparant leiderschap. Een college en clubhuis tegelijk. Onze krachtige en eigentijdse academie maakt NCD tot een complete community.”

Hoe bereid je je voor als beginnende commissaris? Paul Geraeds werd ongepland commissaris van een miljoenenbedrijf. Hij wilde zijn commissariaat optimaal vervullen en ging op zoek naar de juiste opleiding. ’NCD Academy gelooft in een mix van interactie, kennis en praktijk.’

Het oer-Hollandse Roompot Vakanties kwam in het voorjaar van 2016 in de verkoop. De Franse venture capitalist PAI Partners had interesse in deze acquisitie. Om inzicht te krijgen in de markt en de potentie van Roompot, kwam de Franse investeerder uit bij Paul Geraeds. De voormalig topman van onder meer Center Parcs kende de Nederlandse leisure markt als geen ander. De Fransen benaderden Geraeds als onafhankelijk adviseur, maar ook na de deal hadden ze een rol voor hem in gedachten. ‘De samenwerking was aan beide kanten goed bevallen. De nieuwe Franse eigenaren hadden geen kantoor in Nederland en vroegen aan mij of ik permanent board member wilde worden van Roompot. En zo werd ik commissaris, zonder specifieke opleiding als toezichthouder.’

Geraeds ging aan de slag bij Roompot. Als enige niet-Franse commissaris kreeg hij als non-executive director de verantwoordelijkheid om toezicht te houden te houden op de nieuwste aankoop van PAI Partners. Hij twijfelde of zijn bestuurlijke ervaring als marketingdirecteur en CEO voldoende was. ‘Ik voerde de functie zo goed mogelijk uit, maar ik voelde dat ik meer bagage nodig had.’

Bijdrage door
NCD

Gerelateerde artikelen

Bekijk alles
No image